Dijital Pazarlama

İnternetin yaygınlaşması ve iş dünyası için önemli bir pazar haline gelmesiyle birlikte, firmaların internet ortamında var olma ve güçlenme çalışmaları hızla artmaya başlamıştır. Hali hazırda çetin olan rekabet, internet ortamında da devam etmektedir. Omega Bilişim olarak iş ortaklarımızın çağa ayak uydurmaları ve internet ortamında bilinirliklerinin arttırılması adına hizmet vermeye devam etmekteyiz. Dijital pazarlamaya klasik pazarlama anlayışından farklı yaklaşan ve internetin potansiyelinin farkında olan; konusunda uzman ve profesyonel  ekibimizle iş ortaklarımıza özel stratejiler geliştirerek başarı oranını arttırmak adına tüm çalışmaları yapıyoruz.  
Neden Dijital Pazarlama?

Aslında bu sorunun çok yalın bir cevabı var; dijital pazarlama her an her yerde internet var. Bilgisayarlar, cep telefonları, tabletler her an yanımızda ve hayatımızın vazgeçilmezleri haline geldiler. Cep telefonlarının telefon kimliğinden uzaklaşması, sosyal medyanın hayatımıza girmesi, insanlarla iletişim kurma ve kendimizi tanıtma çabamızın artması, internette gördüğümüz herhangi bir şeye karşı duyarsız kalma lüksümüzü ortadan kaldırdı.

Omega Global Yazılım ve Bilişim firması olarak sosyal medyanın, dijital pazarlamanın ve internetin iş dünyasının tek pazarı haline geleceğini biliyoruz. Kendimizi tanıtmak ve ifade etmek için yüz yüze görüşme şansını yaşayamadığımız kişilere ulaşmanın yolunun dijital bir köprü olduğunu düşünüyoruz. “Kendimi bir tanıtabilsem, ürünümü bir anlatabilsem” gibi yakınmaların artık geride kaldığı ne kadar erken fark edilirse, başarının da o denli çabuk geleceğini biliyoruz.Kurumsal Kimlik ve Dijital Pazarlama 

Dijital pazarlama geleneksel pazarlama yöntemlerine oranla hem düşük maliyetlidir hem de çok daha kısa zamanda sonuç verir. Doğru hedef kitlesine ulaşıldığında, sizi tanıma imkanı bulan ve sizinle çalışma niyeti olan kişiler sizinle doğrudan iletişime geçerler. Dijital pazarlama ile erişebileceğiniz kişi sayısının bir sınırı yoktur. İnternet ortamında reklamınızın doğru yapılması, hizmetlerinizin ya da ürün veya ürünlerinizin doğru tanıtılması müşteri potansiyelinizi inanılmaz derecede arttırır.Dijital Pazarlama Avantajları

Normalde sizi bilen, tanıyan ve özellikle sizle çalışan kişilerin sayısı bellidir. Müşteri sayınızı arttırmak için gün içerisinde görüşeceğiniz yetkili sayısını düşünün, bir de internet üzerinden sizi görüp hizmetlerinizi öğrenecek kişi sayısını tahmin etmeye çalışın; aradaki farkın önemli derecede büyük olduğun farkına varacaksınız. Özellikle doğru bir dijital pazarlama stratejisi uygulandığı zaman, sizden haberdar olan kişi sayısı ciddi anlamda artacaktır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Omega Global Yazılım ve Bilişim olarak verdiğimiz tüm hizmetlerin bir bütün olduğunu düşünüyoruz. Kurumsal kimliğiniz ne kadar sağlıklı oluşturulursa, sonraki adımlar da bir o kadar kolay ve verimli atılacaktır. Web siteniz, içerikleriniz, görselleriniz, logonuz ve en önemlisi de beklentileriniz, bizim çalışmalarımız için çıkış noktası olacaktır.

Neden Biz?

  • İş ortaklarımızın yaptıkları işi, sektörlerini, sektörlerindeki rekabet düzeyini araştırarak hedef kitlelerini analiz ederiz.
  • Analizlerimizin sonuçlarına göre hedef kitlenin internet kullanım alışkanlıkları doğrultusunda iş ortaklarımızın tanıtım faaliyetlerini şekillendiririz.
  • İnternetin sınırsız olanaklarını da göz önünde bulundurarak iş ortaklarımızın pazarlama süreçlerini en verimli hale getirmeye çalışırız.
  • Çalışmalarımızı yaparken müşterilerimizle dirsek temasımızı hiçbir zaman kaybetmeyiz; çünkü müşterilerimizin istekleri, talepleri ve bizim görüşlerimizin harmanlandığı bir proje ile başarının kaçınılmaz olduğunu biliriz.