E-Ticaret Hizmetleri

İnternetin yaygınlaşması ve tüketicilerin online alışveriş alışkanlıklarının artması sonucu E-ticaret sayılarında da ciddi artışlar meydana gelmiştir. Piyasaya göre daha uygun fiyatların sunulması, tüketicinin istediği zaman tek tıkla istediği ürün ya da hizmeti alması, farklı alternatifler sunması, firmaların da E-ticaret sitelerine verdiği önemi arttırmıştır. Süreç bu şekilde ilerledikçe ve tüketiciler rahatlığı sebebiyle online alışverişi daha çok tercih ettikçe,  E-ticaret pazarlaması da günden güne daha belirleyici hale gelmiştir.

E ticaret pazarlaması; tüketicileri e-ticaret sitelerine yönlendiren ve onlara satın almaya teşvik eden reklam ve tanıtım stratejileri olarak düşünülebilir. E-ticaret pazarlaması yapan firmalarda uzmanların bulunması gerekmektedir. E-pazarlama birçok farklı çalışmanın bir arada yapılmasını gerektirebilir, bu sebeple Omega Global Yazılım ve Bilişim olarak E-ticaret pazarlamasının tüm aşamalarında iş ortaklarımıza kapsamlı hizmetler sunmaktayız.

E-Ticaret Pazarlaması


Arama Motoru Optimizasyonu

Deneyimli ve konusunda uzman kadromuz ile iş ortaklarımızın girişimlerini, planlarını hayata geçirip yatırımlarının geri dönüş oranını arttırmak ve web sitelerinin arama motorlarındaki sıralamalarını yükseltmek için özenle çalışıyoruz.Reklam Maliyeti
Yönetimi

Omega Global Yazılım ve Bilişim olarak, iş ortaklarımızın faaliyet alanlarına özel araştırma yapıyor ve bu alanlarla ilgili en çok aranan kelimeleri analiz ediyoruz. Hedef kitle odaklı reklam kampanyalarını yürüterek, iş ortaklarımızın gereksiz harcamalarının önüne geçiyoruz.Sosyal Medya Optimizasyonu

Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+ vb. sosyal ağ platformlarında marka bilinirliğinin arttırılması adına optimizasyon çalışmaları yapmaktayız. Sosyal medyanın etkisinin artmasıyla birlikte tüketicilere marka imajını doğru aktararak, marka bilinirliğini arttırmayı hedefliyoruz.
Arama Motoru Optimizasyonu

Daha yaygın ismiyle SEO, e-ticaret pazarlama çalışmalarının en kritik kısmını oluşturur. Tüketiciler satın almayı düşündükleri ürün ya da hizmeti arama motorlarında aratırlar ve çıkan sonuçların ilkine tıklama eğilimi gösterirler. Bu sebeple E-ticaret sitelerinin ziyaretçi sayısını arttırmak diğer bir deyişle daha çok potansiyel müşterinin siteyi görmesini sağlamak için SEO çalışmalarının  önemi çoktur. Başarılı bir SEO çalışması ile e-ticaret sitelerindeki satışlar kısa zamanda artacaktır.


Reklam Maliyeti Yönetimi

SEO çalışmalarında anahtar kelime kullanımları oldukça kritik öneme sahiptir, aynı durum tıklama başı maliyet alınan reklamlar için de geçerlidir. E-ticaret sitelerinin faaliyet alanları ile ilgili kullanıcıların en çok arama yaptıkları kelimelerin doğru tespit edilmesi ve bu reklamların bu anahtar kelimelere dayandırılması firmaları doğru hedef kitleyle buluşturacaktır.
Sosyal Medya Optimizasyonu

Firmaların sosyal medya pazarlamasına önem vermesinin sebebini anlamak zor değildir. Günümüzde sosyal medyanın kullanıcı sayısı düşünüldüğünde, reklam ve tanıtım için sınırsız fırsat barındırdığı açıkça görülmektedir. Sosyal medyayı etkin kullanan firmalar, tüketicilerle interaktif ilişki kurma fırsatını yakalayarak hem güvenilir imajlarını güçlendirirler hem de markalarını daha iyi tanıtabilirler.
Görüntülü Reklamcılık

Görüntülü reklamların daha çok büyük firmalar tarafından kullanılan bir pazarlama stratejisi olduğu düşünülse de aslında küçük firmalar için de oldukça yararlıdır. İnternetin farklı platformlarında firmanın reklamını gören potansiyel müşterilerin akıllarında kalmak adına oldukça etkili bir tanıtım stratejisi olduğu bilinmektedir. Omega Global Yazılım ve Bilişim  olarak iş ortaklarımızı doğru yönlendirerek, etkili pazarlama tekniklerinden faydalanmalarını sağlıyoruz. Daha çok potansiyel müşterilere ulaşmak ve web sitesinin bilinirliğini arttırmak en büyük amacımız; görüntülü reklamcılığın tüm inceliklerine hakim olan uzman ekibimizle doğru platformlarda bannerlar kullanarak, firmanızın tanıtımını gerçekleştiriyoruz.