SEO Analiz

Kurumsal SEO çalışmalarının en önemli adımlarından biri de SEO analizleridir. Kurumsal SEO çalışmalarında, firmaya özel stratejilerin belirlenmesi şarttır. Firmanın değerleri, rakipleri, bulunduğu sektör, web sitesinin işlevselliği gibi önemli belirleyiciler incelenmeden yapılan SEO çalışmalarının başarıya ulaşması beklenemez. Tek düze, kalıplaşmış ve herkese uygulanan çalışmalar kaliteden yoksundur ve SEO çalışmalarının temel mantığına aykırıdır. Doğru analiz süreçlerinin işlediği bir SEO çalışması zaman ve emek ister. Bu sebeple Kurumsal SEO hizmeti almak isteyen kişilerin, seçtikleri firmanın faaliyetlerinin dikkatli bir şekilde gözlemlenmesi gerekir.Nasıl Yapıyoruz?

Daha önce SEO çalışması yapılmışsa, alınan linklerin faydalı mı yoksa zararlı mı olduklarını öğrenmek için detaylarını derinlemesine inceliyoruz.

1

Sitenin link yapısı ve kodlamalarının Google algoritmalarına uygunluğunu denetliyoruz.

2

Web sitesinde kullanılan ancak çalışmayan linkler için kontrollerini yaparak web sitesinin reklam değeri ölçüyor ve arama motorlarındaki sıralamasını belirliyoruz.

4

Firmanın faaliyet gösterdiği sektör ile ilgili arama motorlarından yapılan sorgulamaları inceleyerek anahtar kelime analizi yapıyoruz.

5

SEO Analiz HizmetleriSEO analizleri yapılmadan firmaya SEO danışmanlığı yapılamaz. Analizler neticesinde elde edilen veriler, kurumsal SEO çalışmalarında takip edilecek stratejiler için hayati önem taşıyan ipuçları verirler. Rakipler analiz edilir, ne yapıyorlar, neden daha üst sıradalar ve hangi SEO tekniklerini daha iyi uyguluyorlar; çıkış noktasının, arama motorlarında daha üst sıralarda yer alan firmalara göre belirlenmesi, firmalara zaman kazandıran önemli bilgiler sunar.


Neden Biz? 

  • Omega Global Yazılım ve Bilişim olarak, SEO analizinin SEO çalışmalarının ilk aşaması olduğunu ve başarısını doğrudan etkilediğini biliyoruz. Bize kurumsal SEO çalışması talebiyle gelen iş ortaklarımızın, yatırımının karşılığını vermek ve çalışmalarımız sonucunda başarılarının artması bizim en büyük önceliğimiz. 
  • Bizim için kurumsal SEO çalışmaları hızlı bitirilmesi gereken bir iş değildir; süreç ve emek gerektiren bir sorumluluktur. Konusunda uzman, tecrübeli ve profesyonel ekibimizle iş ortaklarımızın web sitelerini A’da Z’ye inceliyoruz ve stratejilerimize yol gösterecek tüm analizleri yapıyoruz.
  • Analizlerin bize sunduğu objektif verilere göre de hareket planımızı oluşturuyoruz. Kopya içerikler varsa özgünleştiriyoruz. Kırık linkler varsa düzeltiyoruz. Backlinkler hatalı ve fazla ise verim alabilmek adına bunları düzenliyoruz.
  • Rakipler arama motorlarında daha üst sıradalarsa sebeplerini saptıyoruz. Tüm bu çalışmalar sırasında da müşterimize karşı tüm şeffaflığımızı koruyor ve süreçle ilgili geri bildirimleri değerlendiriyoruz.